Komárek se kvůli článku soudí o milion. Sám nešetří útoky na konkurenci

Bývalý poslanec hnutí ANO Martin Komárek se chce soudit o milion korun kvůli článku J. X. Doležala z Reflexu, který ho sepsul za článek o Topolánkovi. Sám se přitom ostře trefuje do oponentů Andreje Babiše. Často útočí na svém webu Komárkovy noviny, připomínajícím pobočku mediální divize Agrofertu.

V posledních dnech jsme svědky málo vídané mediální přestřelky. Komentátora Reflexu Jiřího X. Doležala popudil Komárkův text Topolánek dá milost Dalíkovi, který autor nepokládá za „satiru, ale logickou dedukci“. Podle Komárka Dalík „naučil Topolánka jíst příborem, nesmrkat do dlaní a mluvit jakž tak česky. Nedávno mu ale nejspíš poslal moták: Pět let je fakt moc, to nevydržím. A Topolánek se instinktivně rozhodl kandidovat“.

Komárek se zbláznil

Komentátor Reflexu reagoval textem obdobné ráže Martin Komárek se zbláznil z Topolánkovy kandidatury (7. 11. 2017), když napsal „nekrolog za Komárkův zdravý rozum“. „Bývalý novinář tepající politika Andreje Babiše Martin Komárek se před čtyřmi lety, kdy se tepaný Babiš dostal ke korytu, nechal koupit jak thajská prostitutka a nastoupil za Kostelecké uzeniny do Parlamentu hájit zájmy politické divize Agrofertu — hnutí ANO,“ uvedl Doležal.

„Všichni, kteří jsme Martina Komárka znali, jsme za ním udělali pomyslný křížek a zařadili ho někam k protektorátním novinářům či komunistickým pisálkům typu Kojzara, klíčového komentátora komunistického Rudého práva,“ dodal.

Doležal dále poznamenává, že Komárek dokáže překvapit slizkostí a nečestností, nebo tím, že jako novinář veřejně lže, protože sám přiznává, že to, co má v titulku, si vymyslel.  Komárkově serveru, kde text jako řadu dalších podobných zveřejnil, by prý „mnohem lépe slušel název Čapí věž — nebo možná Strážný čáp“.

Podobná výměna názorů by nestála za větší pozornost. Jak ale uvedl pořad Newsroom České televize, Komárek Doležalův článek nerozdýchal. Ačkoli sám sepsal vymyšlený elaborát, chce se soudit.

Lži a útoky deníků Mafra nevadí

„Já jsem zprvu si řekl, že je to jeden z mnoha blábolů, který o mně a o hnutí ANO napsali různí lidé, včetně Doležala, a chtěl jsem nad tím mávnout rukou. Ale pak jsem o tom chvilku uvažoval a řekl jsem si, že zažaluji Reflex o milion korun. A ten důvod není, že já bych se cítil uražen. Ale proto, abych ukázal, že noviny, časopisy nemůžou beztrestně lhát a urážet soukromé osoby,“ řekl Komárek. „V životě by mě nenapadlo, že někdy budu nějaké médium žalovat, vždyť já jsem dělal novináře skoro třicet let,“ dodal.

Problém však skutečně spočívá v tom, že kdysi respektovaní novináři jako Komárek, Plesl, Léko, Macháček, Kamberský a další dnes slouží zájmům Babišova impéria. Jeho média organizují kriminalizující a dehonestující kauzy, často nepokrytě lžou a ještě se vysmívají těm, kteří se obávají o postupné oklešťování demokracie v této zemi, na čemž se spolupodílejí.

Tomu se však Komárek nevěnuje ani v nejmenším. Naopak Babiše obhajoval, když čelil „intrikám“ bývalého novináře Mladé fronty DNES Marka Přibila, který se mu prý chtěl zalíbit dodáváním munice na politickou konkurenci hnutí ANO.

Mezigalaktická raketa…

Komárek provokuje nejen své bývalé kolegy svojí nezvladatelnou servilitou vůči oligarchovi s netransparentní podnikatelskou minulostí, podezřelému ze závažného zločinu a budujícímu svůj vliv na základě v našich zeměpisných šířkách dosud nevídaného propojení politické, ekonomické a mediální moci.

Po ochladnutí zájmu o jeho služby v hnutí ANO letos nekandidoval ve volbách do poslanecké sněmovny, ačkoli o znovuzvolení velmi stál, přestože poměry v parlamentu neustále napadal a zesměšňoval a označil ho za „sanitární dům přetvářky, zloby, nesplněných slibů“.

Přestože si někdejší populární „kluk z plakátů“ hnutí ANO povšiml, že na něj Andrej Babiš pro něj z neznámých důvodů zanevřel – prý ho možná u něj někdo pomluvil – nadále na něj nedá dopustit. Označuje ho za „génia“ nebo „mezigalaktickou raketu“ a hnutí ANO je podle něj přes všechny chyby „desetkrát lepší než všechny ostatní strany“. „Kdo to tak nevidí, tak je blbej, nebo ho nezná“ prohlašuje doslova.

… versus retardované druhy

Martin Komárek už v době svého působení v barvách hnutí ANO sepsal knihu Moc nemocných, kde si vyřizuje účty s polistopadovou generací politiků, kteří to tady během „dvaceti pět let zvorali“, přičemž roli miliardáře vzešlého z klientelistických vazeb Zemanova a Grossova „Palerma“ vynechal.

Letos v podobném duchu pokračoval vydáním knihy s výmluvným podobně „vtipným“ názvem Nebezpečné stádo aneb český poslanec a jiné retardované druhy, rovněž dokonale zapadajícím do populární marketingové snahy protestního hnutí ANO dehonestovat politiku jako profesi, přičemž „retardované druhy“ nahradí odborníci z holdingu osvíceného vůdce.

Jiný smysl pro humor

Často používá vtípky v kategorii „co dá Zaorálek za orálek“, nebo „splachovací teflonový Sobotka“. Komárkův humor někdy nechápe ani dnes opěvovaný Babiš, o kterém se před vstupem do služeb hnutí ANO vyjádřil jako o „prskajícím Pepovi z hospody“ a „bohatci se špinavýma rukama“, který zřejmě korumpoval jako ti, které kritizuje.

Majiteli hnutí ANO se nelíbilo, jak jeho podřízený Komárek popisuje „kostelecké tuhé masité utopence“ nebo „báseň pro chuťové pohárky“ vodňanských kuřat. „On to považuje za vtipné, ale ředitelé našich firem to nepovažují za vtipné. Pokud to má být ironie, tak bych se vůči tomu musel ohradit, protože my vyrábíme kvalitní potraviny. Mně se to nelíbí. Nevím, každý máme asi jiný smysl pro humor,” vzkázal mu v Hospodářských novinách.

U Komárka je obvykle těžké rozlišit, co myslí vážně a co jen jako projevy „profesního humoristy“, jak sám sebe označuje. Co je jen satira, co upřímné pohnutí mysli. Vlastní kritiku neunesl, ale sám útočí na všechny strany. Podobně jako jeho guru ostřeluje hlavně „tradiční zkorumpované“ politiky. Žádný z nich se s ním však o milion nesoudí.

Není zde článek celý?