Kubišová k zatýkání po produkci Modlitby pro Martu: Je to jako za normalizace

Zpěvačka Marta Kubišová vystoupila 27. října naposledy v Praze. Koncert v Lucerně je součástí jejího rozlučkového turné. | FOTO: ČTK

Evidentně dost překvapená byla ze zásahu proti písni Modlitba pro Martu ta, která ji nazpívala, Marta Kubišová. „Připadám si jako za normalizace, kdy tato píseň nesměla znít. Je to o ustrašenosti místních orgánů a policie, kteří přeskočili dobu,“ komentovala zpěvačka středeční zásah policie pro Deník. Modlitba pro Martu se stala symbolem smuných událostí srpna 1968, následně byla 20 let zakázaná. Zpívat nesměla ani Marta Kubišová, Modlitba  zazněla znovu až v listopadu 1989. Až do listopadu 2017 směla být normálně produkována. Až do středy. Policisté v civilu sebrali zvukaře, který skladbu pustil na mítinku Miloše Zemana.

„S tou písničkou jsem si užila své. Jednou v roce 1969 při hostování na Bratislavské lyře mě vedení upozornilo, že otočí kamery do země. Řekla jsem jim, že to odzpívám tak, jak to je. Protože jsem na tom trvala, tak se zase pro změnu ztratily noty,“ zavzpomínala v Deníku Marta Kubišová.

Miloš Zeman policisty, kteří produkci Modlitby pro Martu ukončili, pochválil.

Není zde článek celý?