Kyjev zastavil dodávky vody pro LLR

Ukrajinský podnik Luganskoje eněrgetičeskoje objediněnije odpojil První přečerpávací stanici, která zajišťuje vodu pro samozvanou Luhanskou lidovou republiku, stojí ve zprávě podniku na Facebooku.

Příčinou pro odpojení se stal dluh Popasňanského vodního kanálu za elektrickou energii. Zmiňuje se, že dluh činí téměř 5,8 milionu dolarů a neustále roste.

„Dluh přitom vznikl kvůli LLR, jelikož 90 % vody, kterou vodní kanály získávají, je dodáváno na nekontrolované území,“ prohlásili ve společnosti.

Podle informací podniku se dluh za elektrickou energii stal také příčinou odpojování Svatovského a Kremenského vodního kanálu.

V LLR přitom prohlásili, že nemají vůči Ukrajině žádné dluhy za elektrickou energii. V Luhansku připustili, že Popasňaský vodní kanál má dluhy vůči ukrajinskému podniku, ale LLR k tomu nemá žádný vztah.

Kyjev v květnu kvůli dluhům už přestal zásobovat vodou území, která nemá pod kontrolou přes Popasňaský vodní kanál. V několika obcích republiky museli přistoupit k režimu mimořádné situace.


Není zde článek celý?