Marek Wollner zareagoval na útoky Tomia Okamury na pořad 168 hodin

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie dnes na tiskové konferenci ve sněmovně opětovně zaútočil na Českou televizi, konkrétně na 168 hodin. Podle Tomia Okamury tento publicistický pořad lže a měl ho označit za člověka se svaly, ale bez mozku. Šéf reportážní publicistiky Marek Wollner na to zareagoval na svém facebookovém profilu.

„Tomio Okamura tvrdí, že pořad 168 hodin o něm před volbami vysílal nepravdu, že nemá mozek. Rád bych to uvedl na pravou míru: nebylo to před volbami, ale dlouho před nimi (v únoru) a znělo to trochu jinak,“ vysvětluje renomovaný publicista.

Okamurovi rovnou také napsal, jak to ve skutečnosti bylo. „V rozloučení, které má vždy lehce neuctivý, parodický nádech, moderátorka Nora Fridrichová pronesla doslova toto: ,Kde není mozkovina, tam je svalovina.‘ Tomio Okamura se totiž před kamerou ČT pochlubil, že jeho svaly na svlečeném těle obdivovala i Marine Le Penová,“ rekapituluje známý novinář.

„Jako šéfredaktor reportážní publicistiky bych si dramaticky vyhrocenou situaci z dnešní tiskové konference poslanců SPD dovolil odlehčit parafrází Bohuše z filmu Kurvahošigutntag: “Váš mozek jsme sice neviděli, ale věříme, že ho máte,” dodává s nadhledem Wollner.

Není zde článek celý?