„Marťanské město“ v Dubaji postaví za 2,5 roku

Projekt „marťanského města“ Mars Scientific City v Dubaji, kde budou napodobovány životní podmínky na Rudé planetě, bude dokončen za 2,5 roku, řekl zástupce vesmírné agentury SAE Mohamed Nasser al-Ahbabi.

Jak bylo uvedeno dříve, plocha „mart’anského města“, kde vědci a inženýři budou studovat životní podmínky na Marsu, tvoří více než 170 tisíc čtverečních metrů, jeho cena je 500 milionů dirhamů (přibližně 136 milionů dolarů).

Na obrázcích projektu, které se již dříve objevily na internetu, je vidět několik kopulí umístěných v poušti. Uvnitř jsou lidská obydlí a zelená výsadba.

Podle slov informačního zdroje Khaleej Times jsou rozpočet a místo stavby projektu už stanoveny, projekt bude realizován „za 30 měsíců“.

Při stavbě budou použity inovační technologie. V projektu se objeví laboratoře pro otázky potravin, energie, vody, jejich skladování a také laboratoř, v níž se budou zkoumat zemědělské kultury.

Kromě toho ve „městě“ bude postaveno muzeum a vědecká centra.

Loni vláda SAE hovořila o plánech postavit město na Marsu do roku 2017 a vyslat tam lidi.

„Vesmírný sektor SAE bude napomáhat růstu ekonomiky založené na vědomostech a také nás představovat jako předáka ve vyspělých technologiích,“ řekl al-Ahbabi.


Není zde článek celý?