Média: Tanky, jež kdysi stály v Německu, poputují na Donbas

Tanky T-80, kterými bude vyzbrojena ukrajinská námořní pěchota a jež doposud byly uskladněny v Charkovském tankovém závodu, v minulém století patřily do skupiny sovětských vojsk v Německu. Napsal o tom list Věstnik Mordovii.

Podle informace listu v Kyjevě rozhodli opravit a zařadit zpátky do výzbroje tanky T-80BV. Část těchto strojů již dostala výsadková vojska.

Blog bmpd, který je veden ruským Střediskem analýzy strategií a technologií, upozorňoval, že Ukrajinci aktivně vyhledávají náhradu tankům své vlastní výroby T-64BM Bulat. Část této techniky byla zničena v důsledku válečných operací, zatímco další desítky strojů stály neopravené na charkovském tankovém závodu nebo se nacházely ve cvičných centrech. V důsledku toho ukrajinská armáda z nich nemohla vytvořit ani jeden tankový prapor (31 tanků). Jako alternativa tanku T-64 se využívají různé modifikace tanku T-72.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dříve prohlásil, že v roce 2018 má být dokončeno přezbrojování tankového praporu mořské pěchoty stroji T-80.


Není zde článek celý?