Média: v Radě si chtějí vydělat na zrušení jedné dohody s Ruskem

Skupina poslanců Nejvyšší rady chce zavřít Ukrajinské kulturní středisko v Moskvě a vydělat na prodeji budovy nejméně 70 milionů USD. Píše o tom list Izvestija s odvoláním na zdroje ve straně Blok Petra Porošenka.

„Na jedné straně je má to ryze politický a ideologický podklad. Jaká může být kulturní spolupráce s „agresorem“, jak se u nás říká? Na straně druhé, Kulturnímu středisku Ukrajiny patří budova v centru Moskvy, na Arbatu… Chápete, jaký z toho mohou mít zisk?“, řekl jeden ze spolubesedníků listu.

Tuto myšlenku nesdílejí všichni dokonce v Bloku Petra Porošenka. Když bude středisko zavřeno a budova prodána, pak „vrátit se na Arbat bude velmi těžko a draho, a nelze přece nikdy vyloučit zlepšení vztahů“, vysvětlil v rozhovoru pro Izvestija zdroj ve straně.

V současné době se projednává v parlamentu Irinou Frizovou předložený návrh zákona o denonsaci dohody mezi kabinetem ministrů Ukrajiny a vládou RF o zřízení informačních a kulturních středisek a o podmínkách jejich činnosti. Bude-li zákon přijat, bude zavřeno nejen Ukrajinské středisko na Arbatu, ale také Ruské středisko vědy a kultury v jedné z nejstarších ulic Kyjeva nedaleko Dněpru.


Není zde článek celý?