Média zjistila, proč si mohl texaský střelec koupit zbraň

VLS USA nesplnily Pentagonem předepisované nezbytné procedury a neinformovaly FBI o minulosti texaského střelce, který si proto mohl koupit zbraň, oznámil list The Washington Post.

Jak uvádí list, VLS USA musely informovat federální právní orgány o minulosti texaského střelce Devina Kelleyho, kvůli níž byl v roce 2014 propuštěn z vojenské služby s důtkou. Kdyby to právní orgány věděly, nemohl by si koupit střelnou zbraň. Směrnice Pentagonu nařizuje, aby byl Federální úřad pro vyšetřování (FBI) o podobných případech násilí informován.

„Výchozí informace poukazuje na to, že případ domácího násilí ze strany Kelleyho nebyl zapsán do databáze Národního centra pro informaci o zločinnosti“, praví se v prohlášení mluvčího VLS.

Podle informace listu představitel obchodní sítě Academy Sports potvrdil, že Kelley si koupil zbraň v jedné z jejich prodejen poté, co prošel federálními prověrkami za tento a za minulý rok. Vyšetřovatelé zatím nezjistili, jestli použil zločinec při atentátu právě této zbraně.


Není zde článek celý?