Mediální hvězdu Babiše zastínil Topolánek. A vídat ho budeme ještě víc, má Horáka

Mirek Topolánek a Tonda Blaník. | FOTO: FB M. Topolánka

Všimli jste si toho? Babiš, který okupoval mediální scénu několik posledních let, je najednou v pozadí. Je ve stínu Topolánka. A v tom stínu bude i dál. Na nabídku Mirka Topolánka totiž kývl marketingový specialista Jakub Horák. Ten, který vedl kampaň Pirátů, ten, který má nemalou zásluhu na tom, že jejich výsledek ve volbách byl takový, jaký byl.

„Přátelé, dovolte mi oznámit, že jsem přijal nabídku od Mirka Topolánka a jsem nyní v jeho volebním týmu. Situace v zemi potřebuje změnu a on má na to sílu. Velmi se na tu jízdu těším,“ napsal na svůj Facebook Jakub Horák.

Začíná to vypadat, že Babiš bude mít v Topolánkovi soupeře nejen v politice – pokud by Topolánek v prezidentské volbě skutečně uspěl – ale také v pozornosti médií. Topolánek to totiž umí i bez Prchala, Hanče a jejich partičky. Navíc mu pomůže zmíněný Horák.

Co dělá Topolánek? Hned po oznámení kandidatury rozjel bývalý šéf ODS kampaň na sociálních sítích a nedělá to špatně. Jedna z prvních fotografií například byla s Tondou Blaníkem. Takže se snaží ukázat, že má smysl pro humor. Topolánkovi kromě ODS vyjádřil podporu například Miroslav Kalousek, nebo Karel Schwarzenberg. Topolánek se snaží usmívat, ve vyjádřeních je věcný, jasný a k okolí přátelský.

Co těď dělá Babiš? Společně s Milošem Zemanem, který je evidentně v nedobrém fyzickém a psychickém stavu, se snaží uplácat jakousi neústavní vládu. Plánuje, že tato Babišovo-Zemanovská vláda povede republiku bez důvěry. Upachtěné, neprůhledné, extrémní. Do toho se vysmátý fotí na Čapím hnízdě, kvůli kterému mu hrozí deset let vězení a dál rozdává „své“ knížečky. Ohraná písnička.

Vítěz posledních dní je jasný. Topolánek se na scénu vrátil před několika dny a už je všude. Zastínil všechny okolo. Ostatní jsou vidět jen, když reagují na Topolánka. Zdá se, že Babišovi začínají složitější časy.

Není zde článek celý?