Miloš Zeman je nemocný, jeho stav se zhoršuje, shodují se pozorovatelé

Zdravotní stav Miloše Zemana se zhrošuje. Jeho okolí navíc zamlčuje, v jaké kondici prezident vlastně je. Tak vyzněla reportáž pořadu 168hodin na České televizi. Reportéři publikovali několik dosud nezveřejněných záběrů z různých akcí, kde Zemana točili. Vyplývá z nich, že když Zeman přichází do blízkosti kamer, obvykle ho vedou dva lidé. Ve chvíli, kdy ho kamery zaberou, vydá pokyn, aby ho ochranka pustila. „Tak teď mě nedržte, protože jsou tady fotografové,“ řekl například před několika týdny na jedné z akcí.

„No, když jsem tady byl naposledy před rokem nebo kdy, tak mi ty nohy ještě sloužily víc. V poslední době se to poněkud zhoršuje,“ řekl Zeman když šel dlouhou chodbou a po schodech volit. Nevěděl tehdy, že mají reportéři zapnutou kameru. Jeho stavem jsou znepokojeni i někteří pozorovatelé. Například bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt upozornil na několik změn, kterými prošly některé ceremonie v poslední době. Například při vojenské přehlídce na Vítkově nebyl Miloš Zeman, ale Martin Stropnický, to je podle Forejta velmi neobvyklé. Navíc celá ceremonie byla zkrácená. Bývalý hradní protokolář také řekl, že poprvé šla s prezidentem při udílení vyznamenání 28.října další osoba. Byla to manželka Zemana Ivana a na záběrech ČT je vidět, že se ji Zeman křečovitě drží za ruku. Spíše než držení se za ruku situace vypadá, jakoby prezidenta vedla.

O zhoršujícím se stavu Miloše Zemana promluvil v pořadu 168 hodin také Pavel Šaradín. „V občanech to vzbuzuje obavu o jeho zdraví,“ řekl v komentáři k vystoupení Zemana na tiskové konferenci při které pověřil Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády. Socioložka Martina Škodová k tomuto diskutovanému vystoupení zase žřekla: „Pan prezident vypadal minimálně hodně nemocně“.

Problémy však podle pozorovatelů nemá jen s chůzí. Stále hůře artikuluje, při některých vystoupeních má nepřítomný pohled a nekoordinované pohyby.

Miloš Zeman v září sliboval, že předloží seznam svých nemocí a že prý to bude prázdný papír. Zatím nic nepředložil. V pondělí řekl, že mu v sobotu odešla cukrovka.

Není zde článek celý?