Módní magnát Karl Lagerfeld odsoudil Merkelovou za pozvání „nejhorších nepřátel“ Židů do Německa

Německý módní návrhář Karl Lagerfeld odsoudil německou kancléřku Angelu Merkelovou ve francouzské televizi, že během migrační krize pozvala „nejhorší nepřátele“ židovského obyvatelstva v Německu.       

Pan Lagerfeld, který působí jako vedoucí kreativní ředitel módního domu Chanel a italského designéra Fendiho, učinil v televizi poznámky, které vedly ke stížnostem stovek diváků.

Evokujíc vinu holocaustu jako podnět pro Merkelovou, aby pozvala neomezené množství žadatelů o azyl do Německa během migrační krize, Lagerfeld řekl: „Člověk nemůže – i když jsou to už desetiletí – zabít milióny Židů a pak přivést milióny jejich nejhorších nepřátel na jejich místo,“ píše deník Kronen Zeitung.  

Lagerfeld pak tlumočil příběh, který mu řekl jeho přítel: „ Znám někoho v Německu, který vzal k sobě mladého Syřana a po čtyřech dnech mu řekl: „Největší věc, kterou Německo vynalezlo, byl holocaust.“

„Merkelová už měla milióny a milióny přistěhovalců, kteří jsou dobře integrováni a pracují a vše je v pořádku. Nepotřebovala další milión, aby si vytvořila obraz sama sebe jako nevlastní matku po řecké krizi,“ dodal.

Od začátku migrační krize v roce 2015 došlo v Německu k řadě významných antisemitských incidentů, zejména v Berlíně.

Začátkem letošního roku byl 14letý židovský student nucen opustit školu poté, co jej muslimské děti slovně a fyzicky šikanovaly. Josef Schuster, prezident Centrální rady Židů v Německu označil incident za „otřesnou událost“.

V rozhovoru s německým časopisem Bild, Schuster řekl: „V některých okresech ve velkých městech bych lidem radil, aby se neidentifikovali jako Židé.“

„Zkušenosti ukázaly, že otevřené nošení jarmulky nebo náhrdelníku s Davidovou hvězdou stačí k tomu, aby to přilákalo slovní nebo fyzické hrozby,“ dodal.

Zpráva provedená v červenci Americkým židovským výborem (AJC) ve 21 školách v Berlíně ukázala, že je zde nejen vzestup antisemitismu, ale i výraz: „Ty Žide!“ Se stal běžnou urážkou na školních hřištích v hlavním městě.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Karl Lagerfeld Foto: Marieclaire.co.uk)

Není zde článek celý?