MOV odebral ruským skeletonistům zlato a bronz z Olympijských her

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) odebral ruskému skeletonistovi Alexandru Treťjakovi zlatou medaili a ruské skeletonistce Jeleně Nikitinové bronzovou medaili z Olympijských her 2014 v Soči a doživotně jim zakázal starty na olympijských hrách kvůli porušení antidopingových pravidel, uvádí se na oficiálním webu MOV.

Také se uvádí, že MOV doživotně zakázal na olympiádách startovat ruským skeletonistkám Marii Orlovové a Olze Potylicynové a anuloval jejich výsledky ze Soči.

Je uváděno, že Mezinárodní bobové a skeletonové federaci (IBSF) je vzhledem k verdiktu MOV navržena změna výsledků závodů na Olympijských hrách 2014 a také je navrhováno přijetí rozhodnutí o možných opatřeních vůči sportovcům ze strany IBSF. Na Olympijských hrách v Soči se na druhém místě ve skeletonu mužů umístil Lotyš Martins Dukurs, třetí skončil Američan Matthew Antoine a na čtvrtém místě závod dokončil další Lotyš Tomass Dukurs. V závodě žen čtvrté místo obsadila Američanka Katie Uhlaenderová. Ruské účastnice Potylicynová a Orlová skončily pátá a šestá.


Není zde článek celý?