MZV USA označilo prohlášení Lavrova o „fejkové diplomacii“ za pobuřující

Oficiálním mluvčí MZV USA Heather Nauertová označila prohlášení ministr zahraničních věcí Ruska Sergeje Lavrova o „fejkové diplomacii“ za pobuřující.

Lavrov okomentoval dříve prohlášení stálé zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyové o tom, že ruští diplomaté nechtěli projednat rezoluci o mandátu mise OPCW-OSN v Sýrii. Podle jeho slov nechce Washington vidět poctivý mechanismus OPCW-OSN v Sýrii. Také za lež označil slova Haleyové o marných pokusech dovolat se stálému zástupci Vasiliji Nebenzjovi v posledních dnech. Ministr zahraničí upozornil na nový jev v mezinárodních vztazích, „když nejsou fejkové jen zprávy, ale i fejková diplomacie“. „Je to velmi smutné,“ dodal Lavrov.

„To je další případ, kdy světový lídr, vysoký diplomat říká to, co je pobuřující a nehorázné… nehodlám to komentovat“, řekla Nauertová, kdy odpovídala na otázku novináře.

Podle jejích slov je Společný mechanismus pro vyšetřování „vážený a vysoce oceňovaný“. „Rusko nechce snad pohnat Sýrii k odpovědnosti za určitou činnost“, řekla.


Není zde článek celý?