Na finance míří Schillerová spoluzodpovědná za firmy zničené zajišťovacími příkazy

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš potvrdil Radiožurnálu, že na post ministryně financí navrhuje Alenu Schillerovou. Nezbývá než pogratulovat k dalšímu odborníkovi – tedy k ženě, která Babišovi pomáhala komplikovat život podnikatelům a mnohým z nich dokonce definitivně jejich živnost pomohla ukončit.

Zajišťovací příkazy, slovní spojení, které do letošního roku znalo jen pár lidí, se staly mj. díky Aleně Schillerové velkým tématem. Finanční správa je prokazatelně zneužívala a lidé, na jejichž firmy byly použity, běžně vyhrávají u soudu. Jenomže se tak děje až mnoho měsíců poté, co jim byly obstaveny účty, zadržen, či dokonce rozprodán majetek a v podstatě zničen jejich pracovní a často i osobní život.

Deník FORUM 24 tuto alarmující praxi finanční správy mapuje dlouhodobě a nezbývá než připomenout, že právě Schillerová brutální zásahy do svobodného podníkání vždy vehementně hájila. „Každý jednotlivý případ použití zajišťovacích příkazů je podroben schválení na deseti úrovních. Tento proces kontroly byl ještě zpřísněn v roce 2015, aby se nemohlo stát, že bude vydán neoprávněně,“ tvrdila například před časem pro týdeník Euro. A to i přesto, že zajišťovacích příkazů prokazatelně přibývá.

Dalším zářezem na pažbě Aleny Schillerové není nic jiného než elektronická evidence tržeb, tedy šmírování obchodníků, kterým je stále více a více byrokracií komplikován život. Dopady to má zejména na malá města a vesnice, v nichž zanikají málo výdělečné prodejny či hospody.

Bylo jasné, že Andrej Babiš po končící loutce Ivanu Pilném nepustí na důležitý post ve vládě jen tak někoho. Schillerovou už si tam přál jednou, jenomže to mu stál v cestě dnes již expremiér Bohuslav Sobotka. Nyní se musí ptát pouze Miloše Zemana a není pochyb o tom, že ten žádné překážky klást nebude.

Máme se na co těšit.

Není zde článek celý?