Na Krymu okomentovali výzvu ukrajinského poslance na oslabení Ruska

Pokusy ukrajinských orgánů o oslabení Ruska zevnitř pro ně skončí katastrofou, oznámil RIA Novosti vicepremiér krymské vlády Georgij Muradov.

„Extremistů v Nejvyšší radě dnes nesedí málo. Samozřejmě velmi komplikují práci Rady a ovlivňují veřejné mínění na Ukrajině, když všechny klamou svými absolutně hloupými a nerealizovatelnými myšlenkami,“ oznámil Muradov.

Podle něj už plánů na oslabení Ruska ze strany západních států existuje požehnaně.

„Tyto plány jsou všem dobře známy, ale zpěváčci sedící v Kyjevě neberou v úvahu několik základních věcí. Za prvé všechno spojené s pokusy jednání proti Rusku, zejména takovou surovou variantou jakou to formuluje tento poslanec, jsou pro Ukrajinu šílenstvím a katastrofou. K ničemu jinému to nemůže vést. A druhá věc, kterou chci zdůraznit, je to, že Rusko dobře tyto plány zná. Rusko je zcela připraveno. Naše společnost je konsolidována,“ řekl vicepremiér.

Domnívá se, že dokud ukrajinské orgány, zjevně naprogramované nebo profinancované, vystupují z pozice slepého a tupého protiruského nástroje, bude do té doby nad Ukrajinou viset nebezpečí sebezničení a úplného vymizení z politické historie novodobých dějin.

„Pokusy o vyprovokování nějakých vnitřních oslabení Ruska nebo vnějších hrozeb mají pouze jedinou perspektivu, kterou je přivedení celé naší mezinárodní situace do konfliktu. Rusko jako nikdy je dnes jednotné v přístupech k odražení vojensko-politických a ekonomických agresí mířených na podkopání naší vnitřní situace v zemi,“ řekl Muradov.


Není zde článek celý?