Na Krymu označili za „chorobnou fantazii“ nápad Kyjeva s americkými inspektory

Zprávy o návštěvě amerických vojenských inspektorů na Krymu jsou další chorobnou fantazií ukrajinských vojenských úředníků, prohlásil vicepremiér krymské vlády Dmitrij Polonskij.

Takto okomentoval zprávu ukrajinského Generálního štábu o tom, že 13. listopadu navštíví Ukrajinu inspektoři z USA, Dánska a Kanady, aby monitorovali vojensko-politickou situaci v centru a na jihovýchodě země. Jak se tvrdí v Generálním štábu, mají na programu také návštěvu Krymu.

„Myslím si, že je to další chorobná fantazie ukrajinských vojenských úředníků, kteří jsou tak velcí a nezávislí, že na nich už nezáleží nic jak v jejich zemi, tak i tím spíše za jejími hranicemi. A proto když začínají takto volně nakládat s cizím územím, vyvolává to už nejen rozpaky, ale prostě smích,“ řekl Polonskij v rozhovoru pro RIA Novosti.

Podle jeho slov mohou jakékoli zahraniční inspekce navštívit Krym jen na pozvání Ruska.

„Co se týče návštěv jakýchkoli zahraničních armád na území republiky Krymu, pak může být na Krymu jen jedna armáda — armáda Ruské federace. Jiné armády, kromě přátelských návštěv na pozvání ruské strany, na Krymu nebyly, nejsou a ani nemohou být“, řekl v závěru vicepremiér Krymu.


Není zde článek celý?