Na MO informovali o nezákonné základně USA v At Tanfu

Desetitisíce syrských uprchlíků nemohou dostat humanitární pomoc kvůli tomu, že USA zřídily nezákonně vojenskou základnu v At Tanfu, oznámili v Ruském centru pro smíření znepřátelených stran v Sýrii.

Podotýká se, že v této oblasti se nejvíce vyostřila humanitární situace. Američtí vojáci pod trestem smrti zakázali se přibližovat k základně na vzdálenost menší než 55 kilometrů, a proto se desetitisíce Syřanů nemohou dostat do stanového tábora Er Rukban, který se nachází v této oblasti.

Ruští vojáci řekli, že ti, kdo mohli bezpečně opustit okolí At Tanfu, aby si vyhledali potravu, potvrdili informaci o velmi těžké humanitární situaci.

„Podle slov Syřanů vedle Er Rukbanu zřídili nedávno Američané nový tábor, do něhož se sjíždějí bojovníci banditských útvarů z Východního Kalamunu, oblasti Umm Al Karjatajn a ze Syrské poušti“, uvádí se ve zprávě.

Podotýká se, že bude se z nich formovat další „umírněná opozice“ — „Národní syrská armáda“, jejíž základ tvoří skupiny Džaiš Aswad Aš-Sarkíja („Východní lvi“), Kuwat Šahid Ahmad Abdu a Liva Šuhada Al-Karjatajn (Brigáda šahídů Al Karjatajnu).


Není zde článek celý?