Na Ukrajině navrhli zastavit dopravu mezi nimi a Ruskem

Ukrajina musí zastavit dopravu s Ruskem, myslí si Boris Babin – takzvaný představitel prezidenta Ukrajiny na Krymu. O tom napsal v článku, který byl publikován Zerkalem něděli.

Babin považuje všechny Ukrajince, kteří jedou do Ruska, za potenciální „rukojmí“, proto je potřeba jejich počet minimalizovat.

„Bohužel, dlouhou dobu po začátku konfliktu byla společnost tolerantní k masové pracovní a sociální migraci Ukrajinců do Ruské federace. A zůstává nadále trpělivá,“ myslí si Babin.

Říká, že ukrajinští vlastenci si nevšímají toho, že každý den odjíždí do Moskvy vlaky z různých regionů — od Lvova až po Cherson.

„Dnes jediným faktorem, který zadržuje vládu od toho vynuceného, bolestného a nezbytného kroku, je právě široká společenská nespokojenost vyvolaná tímto možným zákazem,“ uzavírá Babin.

Letecké spojení mezi Ruskem a Ukrajinou bylo zcela zastaveno po iniciativě Kyjeva z října 2015. Osobní vlaky ještě jezdí, jejich počet se ale zmenšil několikanásobně ve srovnání se situací před převratem.

Podle informací ukrajinské státní pohraniční služby v prvním pololetí roku 2017 vyrostl proud Ukrajinců, kteří odjeli do Ruska, o více než polovinu, dosáhl hranice 2,6 milionu lidí.


Není zde článek celý?