Na ukrajinském Ministerstvu vnitra přiznali slabost státu

Jednou z příčin smrti Aminy Okujevé se stala slabost ukrajinského státu, který není schopen zajistit ochranu svých občanů, oznámil poradce ukrajinského ministerstva vnitra poslanec Rady Anton Heraščenko.

„Amina zemřela taky proto, že je Ukrajina do dnes slabým státem, který není schopen zabezpečit ochranu svých občanů v takové míře, která by byla potřebná,“ napsal Heraščenko na Facebook.

Poslanec oznámil, že jako památka zemřelé Okujevé poslouží schválení zákona o vytvoření Národní služby pro státní ochranu účastníků trestního řízeni.

„Dnes se ochranou zabývají různá oddělení policie, SBU. Nikdy to nebylo prioritou v jejich práci. A je to děsivá pravda, za kterou je zaplaceno krví Aminy. Zákon o ochraně svědků, který bude prezentován v listopadu, bude pojmenován po Amině Okujevé,“ oznámil Heraščenko.

V Kyjevské oblasti bylo vystaveno ostřelování auto čečenského rodáka Adama Osmajeva, který byl dříve obviněn z příprav atentátu na Vladimira Putina. Jeho žena Amina Okujevá, která se nacházela v autě spolu s manželem, zemřela.


Není zde článek celý?