Námořnictvo RF poprvé využilo Su-33 a MiG-29K v bojové operaci v Sýrii

Palubní stíhací letouny Su-33 a MiG-29K, které používaly letecké zbraně pro útoky na objekty teroristů z paluby, byly poprvé v historii ruského námořnictva nasazeny do bojové operace v Sýrii, oznámil velitel Severního loďstva, viceadmirál Nikolaj Jemenov na vojenské radě věnované výsledkům bojové přípravy sil a vojsk loďstva v roce 2017.

Za jednu z nejvýraznější událost končícího roku velitel označil dálkovou plavbu do Středozemního moře a vykonání zadaných úkolů u břehů Sýrie, které vykonala lodní skupina Severního loďstva v čele s těžkým letadlovým křižníkem Admirál Kuzněcov.

„Poprvé v historii ruského námořnictva byly v bojové operaci využity palubní stíhací letouny Su-33 a MiG-29K, které leteckými zbraněmi útočily na objekty teroristů z paluby letadlové lodě,“ řekl Jevmenov.

Také dodal, že plavby do dalekých oceánských zón vykonaly posádky těžkého atomového raketového křižníku Petr Velikij, velkých protiponorkových lodí Severomorsk a Viceadmiral Kulakov, velkých výsadkových lodí Georgij Pobědonosec a Alexandr Otrakovskij, tankerů Sergej Osipov, Dubna a Kama, záchranných lodí Nikolaj Čiker, Altaj, Pamir a dalších podpůrných plavidel.


Není zde článek celý?