Natahování antiruského setrvačníku: Peskov zhodnotil situacii s WADA

Situaci okolo ruských sportovců využívají pro natahování antiruského setrvačníku, Moskva popírá obvinění z podpory dopingu, řekl tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Pro koho je to výhodné, je také zřejmé. Řekněme, že všichni znají následné pokračování, které bylo vymyšleno na samém začátku na základě nepřípustnosti nějakých projevů sympatií k dopingu v Rusku, na základě nepřípustnosti dopingu jako takového. Přirozeně všichni vědí o našem odmítání obvinění v tom, že stát nějak řídil doping sportovců. Všichni také vědí o postoji prezidenta, který chce všechny problémy řešit v těsné spolupráci s mezinárodními organizacemi, což vlastně i probíhá,“ řekl Peskov novinářům.

Podle něj „nehledě na otevřenost a návaznost ruské strany jsou tady přívrženci vyostřování situace, což používají pro následné natahování takového antiruského setrvačníku“.

Podle Peskova je postava Rodčenka už nežádoucí. V Rusku je obviněn z poskytnutí dopingu sportovcům, a proto je sledován státními vyšetřovacími orgány, připomněl Peskov. „Bohužel tato obvinění nezajímají jeho patrony a strážci neposlouchají a nedemonstrují žádný zájem, proto je situace nadále složitá a trpí tím zájmy našich sportovců,“ řekl.


Není zde článek celý?