Nátlak na média: Zeman na Okamurově cestě, chce šéfovi České televize mluvit do práce

Česká televize si dovolila neodvysílat tiskovou konferenci prezidenta Miloše Zemana. Ten si sice za státní peníze dělá volební kampaň a na jeho cestách po krajích téměř nikdy kromě urážek nezazní nic důležitého, podle Pražského hradu se ale zjevně jedná o skandál. A Zeman nyní rozhodl přijmout žádost generálního ředitele Petra Dvořáka o schůzku, jak informují Parlamentní listy.

„Generální ředitel ČT sám požádal o setkání se mnou. Jsem člověk velkorysý a po mém návratu z Ruské federace ho zřejmě přijmu, abych mu řekl, že podle mého názoru není mužem na svém místě a jako jeden z argumentů uvedu právě tento neodvysílaný přímý přenos,“ prohlásil Zeman (který ještě navíc neví, že poslední vlastnost, kterou má, je velkorysost).

Zeman, který se kromě jiného nově vyzná i v tom, jak má být koncipováno vysílání, obvinil Dvořáka z plýtvání. Na místě tiskové konference totiž měl být přenosový vůz ČT.

Ovšem Zeman se ve vysílání vyzná asi jako jeho poskok a „mediální expert“ Petr Žantovský, který nasbíral své zkušenosti zejména za normalizace. Takže nezbývá než doufat, že se Dvořák prezidentem nenechá vydírat.

Miloš Zeman se do České televize navážel několikrát a volá například po rušení poplatků. Právě ve spolupráci s Parlamentními listy neustále zpochybňuje důležitost veřejnoprávních médií a podařilo se mu naprosto zásadně narušit jejich pověst.

Nevhodně se směrem k ČT a ČRo vyjádřil i extremistický poslanec Tomio Okamura poté, co dostal nepříjemné otázky týkající se vytunelování jeho bývalé strany Úsvit. Vzápětí začal redaktorce vyhrožovat.

Není zde článek celý?