Něběnzja zamítl obvinění Ruska z podpory Tálibánu

Obvinění Ruska z podpory tálibů (organizace je v Rusku zakázána) v Afghánistánu znějí v rámci vědomě zahájené informační kampaně, prohlásil stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Něběnzja.

„Pokládáme za nepřijatelnou vědomě zahájenou informační kampaň pro neodůvodněné obviňování naší země z podpory tálibů až na jejich financování a pravidelné dodávky zbraní. Vidíme v tom pokus svalit vinu na jiného“, řekl Něběnzja ve svém vystoupení ve Valném shromáždění OSN.

Zdůraznil, že Rusko „důsledně a systematicky“ vystupuje pro zařazení hnutí tálibů mezi teroristické skupiny, což „vyloučí možnost zmírnění trestního stíhání jeho členů“.

„Hodláme i nadále trvat na podobném přístupu, protože nevidíme alternativu a nikdy nesouhlasíme se „zadními dvířky“, která umožňuje teroristům vyhýbat se odpovědnosti pod ochranou neblaze proslulé koncepce „odporu násilnému extremismu“, podotkl stálý zástupce Ruska.

MZV RTF označilo dříve obvinění z dodávek zbraní tálibům za „absurdní a bezdůvodná“. Šéf druhého departamentu Asie MZV RF Zamir Kabulov v rozhovoru při RIA Novosti podotkl, že prohlášení USA o tom, že Moskva prý zásobuje táliby, jsou lživá, a mají ospravedlnit neúspěchy politiky Washingtonu v Afghánistánu.


Není zde článek celý?