Nedělejte kašpara, na Hrad nemáte vzdělání, přečetl si Horáček. A odpověděl

Sílu kritických komentářů na sociálních sítích si čím dál častěji uvědomuje prezidentský kandidát Michal Horáček. Populární textař se jako jeden z mála do diskusí stále ještě pouští a snaží se lidem vysvětlit, co je zač. Jako nyní, kdy musel obhajovat své vzdělání.

„Muzika od Vás byla skvělá, ale na Hrad? Zachovejte důstojnost a nedělejte kašpara. Nemáte vzdělání a na Hrad patří i moudrost. Obého se Vám nedostává. Muzika, tam jste král,“ napsal rozhorlený internetový uživatel v reakci na Horáčkovu snahu stát se novou hlavou státu.

Textař místo toho, aby kritika poučil a vysvětlil mu, že on hudbu nepíše, to měl na starost jeho dlouholetý „parťák“ Petr Hapka, vysvětlil, kde studoval a že mu určitě školní docházka nechybí.

„Mám titul Ph.D. z Univerzity Karlovy a diplom z Macalester College z USA. Mluvím třemi světovými jazyky. Přednášel jsem na třech univerzitách, napsal devět knih… Z čeho soudíte, že nemám vzdělání?“ reagoval stroze a věcně Horáček, který v posledních dnech zažívá krušné chvíle.

Kromě toho, že se musel vypořádat s nástupem dalšího silného bojovníka o Hrad, Mirka Topolánka, se také od pořadatelů Koncertu pro budoucnost dozvěděl, že nebyl dostatečnou součástí listopadových událostí v roce 1989, a proto si „nezaslouží“ na státní svátek promluvit na Václavském náměstí.

Zde se místo něj jako řečníci objevili Jiří Drahoš, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Z nepolitické akce se tak stala fraška a na internetu se ihned objevila fotografie, která dokazuje, že Horáček „dělal“ revoluci daleko víc než všichni tři jeho protikandidáti, kteří 17. listopadu pronášeli proslovy na Václaváku.

Není zde článek celý?