New York Times vysvětlil situaci s mapou se „sporným“ Krymem

Mluvčí The New York Times Daniel Roades sdělil RIA Novosti, že jeho list provádí „důslednou politiku“ v zobrazení na mapách sporných území, a že vyznačení Krymu za toto území neznamená akceptování postoje Ruska ohledně statutu poloostrovu.

List The New York Times vyznačil předtím na mapě Krym jako „sporné území“ a šrafoval ho stejnou barvou jako Rusko, hranice poloostrovu s Ukrajinou je vyznačena čárkovanou čárou. The New York Times je druhý list v USA podle nákladu po The Wall Street Journal, jeden z nejvlivnějších na světě. NYT má víc Pulitzerových cen než kterýkoli jiný list.

Ukrajinské MZV vyslovilo v souvislosti s tím znepokojení a sdělilo, že se hodlá obrátit na americký list The New York Times se žádostí o nápravu publikace.

Mluvčí listu sdělil agentuře, že The New York Times „zastává důsledný přístup k zobrazení území, jež pokládá za sporná, poněvadž to bylo vždy „choulostivou otázkou.“ Máme za to, že mapa a náš článek přesně a jasně popisují situaci na Krymu,“ poznamenali v NYT.

„Co se týče mapy, byl Krym jasně vyznačen jako sporné území. Přístup z hlediska obsahu vůbec neznamená akceptování ruského postoje. Kdyby nebyly status a budoucnost regionu spornými, nepsali bychom především tento článek,“ dodal mluvčí listu.


Není zde článek celý?