NYT: USA našly odpověď na rakety KLDR

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa může použít kybernetické zbraně a bezpilotních letounů, aby zabránila raketovému útoku ze strany KLDR, oznámil list The New York Times.

Jak píše list, v minulém týdnu byl Kongresu zaslán dotaz o vyčlenění 4 miliard USD na čelení hrozbě ze strany Severní Koreje. Předtím už schválil Kongres vyčlenění 8 miliard dolarů Agentuře pro protiraketovou obranu.

Podle informace listu jsou USA připraveny použít kybernetické zbraně, aby zasáhly do fungování systémů řízení raket před jejich odpálením. Kromě toho mohou být použity bezpilotní a stíhací letouny, které by sestřelily rakety hned po startu.

Podotýká se, že obě tyto varianty jsou zatím „v experimentálním stádiu“.

V poslední době se konfrontace Pchjongjangu a Washingtonu přiostřila na pozadí vojenských cvičení USA a Jižní Koreje, která jsou zaměřena na cvičení útoku na KLDR. V Jižní Koreji je umístěno asi 28 tisíc amerických vojáků pod záminkou hrozby ze strany KLDR. Pchjongjang má zase obavy z USA a zvyšuje svůj jaderný a raketový potenciál nehledě na přísné sankce Rady bezpečnosti OSN.


Není zde článek celý?