Okamura chce do vlády, jinak prý bude dělat Babišovi problémy

Předseda Svobody a přímé demokracie opět dokázal, že ačkoliv tvrdí, že mu nejde o funkce a jakékoliv trafiky, skutečnost je diametrálně odlišná. Okamura v Partii na FTV Prima zopakoval, že menšinovou vládu jeho hnutí nepodpoří, ale do vlády by chtěli. Zkrátka, na funkcích nezáleží.

Okamura znovu předvedl své klasické vystoupení, ve kterém donekonečna opakoval program svého hnutí a v momentech, kdy měl vyjádřit svůj názor, dostával se do úzkých.

O fungování současné vlády má ovšem předseda extremistické strany naprosto jasno. Musí v ní být SPD, která jedině tak dokáže začít prosazovat takové nesmysly jako vystoupení z EU, odvolatelnost politiků, nebo referenda na všechna možná témata.

Problém je ovšem v tom, že Babiš se oficiálně nechce s extremisty spojit a Okamura se bude muset spokojit pouze s jedinou nabídkou, kterou mu může majitel hnutí ANO dát. Podpořit menšinovou vládu a doufat, že jeho hnutí nezašlape budoucí premiér do země. Třeba přes články o podivném financování v Mladé frontě DNES a Lidových novinách.

Zřejmě i šéf Svobody a přímé demokracie už tak pochopil, že pouze vystupování na spřátelené TV Barrandov už stačit nebude, tak přijal nabídku k účinkování na Primě. Přitom před volbami ostře bojoval se všemi novináři, samozřejmě vyjma Jaromíra Soukupa a jeho zaměstnanců.

Okamura není v situaci, kdy by mohl Babišovi cokoliv diktovat, a nakonec se stejně stane jeho poddaným a to nezmění žádná média.

Není zde článek celý?