Okamura hájí svého poslance, který posílá Židy do plynu. Jenže je tu svědek

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura hájí poslance své strany Jaroslava Staníka, který opilý prohlašoval, že by Židé, cikáni i homosexuálnové měli jít do plynu. Prý za všechnomůže kampaň zejména „Bakalových médií“ a jedná se o výmysly – při té příležitosti jakékoli negativní ohlasy na Facebooku svědomitě maže. Ovšem má smůlu – ozval se totiž poslanec Martin Lank (nyní Realisté), který se rozhodně k názorovým spojencům ministryně Marksové, jenž o Staníkových projevech promluvila, nepatří.

„Sice u toho nebyl, ale ví, kdo byl opilý a že je to všechno lež a antikampaň… No, tak já u toho byl. Takže popořadě. Paní ministryně přišla do klubu na jídlo přímo z jednání a o její střízlivosti nemám důvod pochybovat. Pokud něco požila, nebylo to rozhodně poznat,“ uvedl Lank hned na počátku.

Lank uznává, že na Staníkovi byla opilost patrná, na druhé straně ale říká, že se každý má právo někdy napít. “ Jde o to, jak se potom chová – a dotyčný pán vyvolává konflikty s kýmkoli opakovaně. Můžu si o politických názorech kohokoli myslet, co chci – ale paní Marksová je stále ještě ministryně vlády a hlavně žena. Opakovaně ji oslovovat „soudružko Marxová Engelsová“ je minimálně nevhodné. Nazývat ji (a několik dalších přítomných žen) krávou, a posléze i vulgárními výrazy z oblasti anatomie, je už zkrátka přes čáru. Jeho výroky na adresu homosexuálů (a dalších) ani komentovat nechci, protože komentář nepotřebují. Na to si ve slušné společnosti udělá názor každý sám,“ sdělil Lank.

Poslanec Realistů má za to, že všechno nelze stále svádět na politický boj. „Kdyby mělo jít o falešná a účelová obvinění, mohl s nimi kdokoli přijít hned, jak se to stalo. Ne až tehdy, kdy se na to sami začali ptát novináři, ke kterým se to doneslo. Ono u toho totiž bylo docela dost lidí a jsou různé stranické příslušnosti, někteří i nestraníci. Ostatně, nebýt tohoto Tomiova textu, nekomentoval bych to vůbec. Ale nemám rád, když někdo bohapustě lže a ještě se naváží do obětí sprostého útoku. Někdy je to prostě tak jednoduché, jak se to jeví. Tedy že se někdo ožere a pak se chová jako hovado,“ uzavřel Lank s tím, že je ubohé, pokud se někdo schovává za falešná obvinění.

A poslanec Staník je zjevně stále ještě poslancem.

Není zde článek celý?