Okamurovy perly: Zlatý Slavík a kvalitní novináři z Parlamentních listů

Tomio Okamura a jeho věrní z SPD opět ukazují, že s nimi bude ve sněmovně legrace. Zatímco předseda extremistického hnutí vysvětlil, jak si představuje kvalitní žurnalistiku, jeho kolegové vydali „ostré“ prohlášení ke Zlatému slavíkovi, anketě, která neexistuje od roku 1991.

„Bavíme se jen s kvalitními novináři,“ vzkázal Okamura týdeníku Euro. „Budeme odpovídat jen Parlamentním listům nebo TV Barrandov,“ vysvětlil. Ještě aby ne, když tato dvě média jsou jeho hnutí i jemu osobně velmi nakloněna. Parlamentní listy již ze své podstaty, jelikož se jedná o dezinformační web.

TV Barrandov je samostatnou kapitolou. Její majitel Jaromír Soukup si totiž Okamuru oblíbil natolik, že mu na obrazovkách své televize věnuje tolik prostoru, kterým se nemůže pochlubit ani Andrej Babiš, další Soukupův oblíbený politik. Dokonce se ani nebál pokuty od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která TV Barrandov kvůli protežování některých politiků hrozila.

Kromě útoků na novináře, převážně České televize, se však Okamura musí věnovat i dalšímu „podstatnému“ problému. Tím je podle SPD hlasování v Českém slavíkovi, který je však v srdcích okamurovců stále Zlatým.

„SPD považuje manipulaci s hlasy v anketě Zlatý slavík za hanebný a nízký pokus s cílem poškodit skupinu Ortel,“ píše Svoboda a přímá demokracie ve svém tiskovém prohlášení. „Letošní ročník Zlatého slavíka je důkazem nastupující normalizace a cenzury v kultuře,“ dodávají okamurovci.

Je dobře, že má extremistické hnutí starost o hlasy pro extremistickou kapelu, ale do budoucna by si neměli plést názvy. Jinak to vypadá, že vyjádření píše stínový ministr kultury Miloslav Rozner, který se proslavil svou podivnou argumentací a prazvláštní volbou slov.

Napříště by se Tomio Okamura měl však spíš než kritice organizátorů věnovat podpoře stranické zpěvačky Olivie Žižkové, která nazpívala song „Já volím SPD“ a bez hlasů okamurovců zůstala s 827 body na 29. místě. Kdyby se hnutí lépe staralo o své věrné, mohlo mít už dnes na poličce v kanceláři poslanecké sněmovny Českého „Zlatého“ Slavíka.

Není zde článek celý?