Paříž ruší každoroční vánoční trh, místo toho bude pořádat jen ramadán

Vánoční trh Champs-Élysées v Paříži byl zrušen městskými radními. Byl považován za hlavní vánoční trh města a každoročně přivítal 15 miliónů návštěvníků.

Podle mluvčího magistrátu se chce francouzské hlavní město „zaměřit na to, aby návštěvníkům a Pařížanům nabídlo atraktivnější a inovativní události, které budou zdokonalovat Champs-Élysées v kulturní a estetické dimenzi v souladu s tímto výjimečným místem.“

Od roku 2008 tento trh v Paříži organizoval Marcel Campion, ale kvůli dlouhodobému sporu byla smlouva v letošním roce ukončena.

Podle Jeana-Françoise Martinse, zástupce primátora pro cestovní ruch na radnici, „trh nebyl pro Paříž dost dobrý“.

Ale pan Champion popírá, že by se na trhu prodávalo nekvalitní zboží: „Máme šestiletou smlouvu s městem, která je po dvou letech zpochybňována.“

Není divné, že město, které každoročně pořádá speciální večírky ramadán, nemůže organizovat poměrně jednoduchý vánoční trh? Nebo tady jde o úplně něco jiného?

Neměla by být slova o kulturních a estetických dimenzích skutečně interpretována jako: trh musí být modernější, multikulturní a kosmopolitní, jinak řečeno, méně křesťanský?

Ve městě, kde se téměř každodenně konají muslimské pouliční modlitby a každoroční oslavy ramadánu, to není pro nikoho moc překvapující.

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: tripsavvy.com)

Není zde článek celý?