Paroubek: ČSSD by prospěl Hašek a Zimola prosazující Dienstbierův program

Ne, nedělám si legraci. Program ČSSD je prý archaický a pomohla by mu témata jako sňatky homosexuálů či odklon od jaderné energetiky. Personálně naopak Paroubek správně sází na Sobotkovy oponenty.

Ovšem s tou modernizací programu mně to nějak neštymuje. Právě ona „pokrokářská“ agenda byla jednou z příčin pádu ČSSD pod 8 %, stačí připomenout Hatefree, inkluzi či multikulturní výchovu na školách. A pokud jde o homosexuální sňatky, no tak to by bylo ještě méně populární než adopce, protože lze oprávněně poukázat na již uzákoněné registrované partnerství, které případně možno rozšířit, tak proč oslabovat institut manželství jako symbol tradiční rodiny?

Jiří Paroubek: Loď se potápí. Sociální demokracii by prospěl Hašek či Zimola

„Naopak opustila témata, která jsou levicová, jedno z nich jsou výdaje na armádu. Proč je navyšovat? Je celá řada témat. Sňatky homosexuálů a jiná. Je fajn, když lídr strany řekne, že bychom měli přijmout euro, ale čtrnáct dní před volbami je to sebevražedné. Lidé to přece nechtějí. Tak je potřeba říct to jinak. Až bude euro za 18 korun, tak o tom můžeme začít uvažovat.

Hodně povolaných, málo vyvolených

„Přehodnotit jednoznačně kladné stanovisko k dalšímu rozvoji jaderné energetiky v zemi.“

Hašek a Zimola s dalšími kritiky současného vedení ČSSD by museli být blázni, aby provedli tak sebevražedný názorový veletoč, který by v podstatě udělal z ČSSD „light verzi“ Zelených. A ti v současných volbách dostali méně než 1,5% hlasů.

Obávám se, že podobné „modernizační“ recepty by byly posledním hřebíčkem do politické rakve, spíš je třeba se vrátit k tradičním voličům a nekoketovat s městskými liberály, kteří to nakonec stejně hodí nečitelným Pirátům, Kalouskovi nebo Zeleným.

Není zde článek celý?