„Patriotický“ toaletní papír pobouřil litevské poslance

Poslanci parlamentu Litvy byli pobouřeni prodejem toaletního papíru, který je vyzdoben svátečními symboly a blahopřáním ke Dni obnovy státnosti. Napsal o tom Sputnik Lotyšsko.

Poslanci zveřejnili prohlášení, ve kterém požadovali, aby tento „neuctivý“ design obalu, „provokující nepříjemné situace“, byl odstraněn.

„Blahopřejeme Litvě ke 100. výročí obnovy suverenity!“ stojí na obalu. Podle slov poslanců podobná „prohlášení“ mohou vyvolat nejednoznačnou reakci u obyvatel země.

V oficiální výzvě, kterou podepsali předseda parlamentu Viktoras Pranckietis a předseda vládní strany Ramūnas Karbauskis, se zdůrazňuje, že podnikatelé se musí v budoucnu vyhýbat těchto iniciativ a název státu je nutné využívat „zodpovědně a uctivě“. Očekává se, že „patriotický“ toaletní papír bude stažen z prodeje.

Na nový produkt upozornili uživatelé sociálních sítí. „Litvě dokonce gratuluje i toaleťák,“ píše fotograf Algis Kriščiūnas.

„Je politováníhodné, že musíme reagovat na zprávy veřejnosti o tom, že se v supermarketech prodává například toaletní papír se jménem Litvy a symbolem století. Na baleních toaletního papíru se tisknou gratulace Litvě,“ napsal ještě jeden poslanec Laurins Kasčūns.


Není zde článek celý?