Pelikán jel do vězení za „špionem“ Fajádem a půjčil mu svůj telefon

Je jen málo situací, které mohu být absurdnější. Ministr spravedlnosti jede do věznice, z cely si nechá zavolat Alího Fajáda, vězněného údajného zahraničního agenta napojeného na teroristy, povídá si s ním v kanceláři ředitele věznice, potom onomu „špionovi“ půjčí svůj mobilní telefon, nechá ho zatelefonovat, udělají si spolu fotečku, „agent“ se vrací do cely, ministr na ministerstvo. Lze to vůbec pochopit? Ne. Měl by se ministr spravedlnosti Robert Pelikán zodpovídat? Rozhodně ano. Může být znovu ministrem? Rozhodně ne.

Na celou kauzu upozornil novinář Janek Kroupa na serveru iRozhlas.cz. Nejen, že je taková situace v civilizované zemi nemyslitelná. Pelikán nás svým jednáním zcela zesměšnil a totálně znevěrohodnil před našimi spojenci. Onoho „špiona“ totiž zadržela Policie ČR. USA ho chtěli vydat do své země, kde čelí závažným obviněním z napojení na teroristické buňky. Pelikán nejen, že vydání překazil, ale ještě se s tímto pro naše spojence vážným zločincem sešel. O této své akci podle všeho neinformoval vládu, Bezpečnostní radu státu, ani policisty.

Po schůzce to dopadlo tak, že zmíněný údajný agent byl z českého vězení propuštěn, odcestoval do Libanonu, kde se údajně stal protihodnotou při výměně za pětici vězněných Čechů. Američané jen nechápavě zírali. „Špion“ si nyní vesele běhá po svobodě. Kvalitní práce tuzemské policie byla zmařena zřejmě samotným ministrem spravedlnosti. Je to ostuda a nové informace, které přinesl Janek Kroupa jasně odhalují, co je Robert Pelikán zač.

Je plnohodnotným členem Babišovy politické firmy ANO, která vytrvale (společně se Zemanem) znevěrohodňuje naši zemi před spojenci. Aktivita, kterou Pelikán vyvinul v případfu Fajád je neslýchaná. Nyní by měl být tím, o koho se budou zajímat tajné služby.

Není zde článek celý?