Peskov oznámil 60 falešných telefonátů o bombách na cestě Putinova průvodu

Bylo zaznamenáno přes 60 falešných telefonátů s hlášeními o 50 výbušných zařízeních položených na cestě průvodu ruského prezidenta v Petrohradu, oznámil mluvčí hlavy státu Dmitrij Peskov.

V pátek večer navštívil ruský prezident Vladimir Putin Petrohrad, aby se zúčastnil Kulturního fóra se setkal se s kulturními činiteli.

„Bylo asi 60 telefonátů s hlášeními o asi 50 výbušných zařízeních položených v různých objektech, mj. i na cestě prezidentova průvodu, a také v objektech ležících vedle míst, která měl prezident navštívit v Petrohradu“, řekl Peskov.

Bezpečnostní služba udělala za této situace vše možné, zdůraznil. Zároveň se dával pozor na to, aby tato práce nezpůsobila zbytečné potíže, dodal prezidentův mluvčí a podotkl, že telefonáty nijak neovlivnily grafikon hlavy státu.

Peskov rovněž oznámil, že zprávy o zaminování přicházely ze zahraničí. „Nebylo to zatím zjištěno. Na druhé straně nejsou žádné pochyby o tom, že dříve nebo později bude všechno zjištěno. Tito telefoničtí chuligáni, telefoničtí teroristé, říkejte jim, jak chcete, budou dříve nebo později vypátráni“, slíbil mluvčí prezidenta RF.


Není zde článek celý?