Plánuje „terorista“ miliardář George Soros nový útok na Rusko?

Slavný finančník George Soros předal 18 miliard nadaci Open Society, která je na seznamu organizací ohrožující ruskou národní bezpečnost.

Deník Wall Street Journal uvádí, že Soros nepoužije tyto prostředky na spekulace nebo investice na trhu, protože pro tento účel má Soros v nadaci osobní prostředky.

Samotná nadace uvádí, že takové infuze jsou nezbytné pro zajištění fungování charity v dlouhodobém horizontu.

Soros je zakladatelem a šéfem fondu Soros Fund Management a patří mezi nejbohatší lidi na světě. Časopis Forbes odhaduje jeho jmění na 25 miliard dolarů. Podle průzkumů veřejného mínění, více než 100 000 lidí v USA považuje Sorose kvůli jeho činnosti za teroristu.

Jak bylo uvedeno, nadace je zařazena na seznam organizací, jejichž činnost ohrožuje ruskou národní bezpečnost. Tento seznam se objevil v roce 2015, kdy byla na něj přidána první organizace National Endowment for Democracy, kterou vytvořil americký Kongres. Nadace Open Society byla v roce 2015 vyhozena z Ruska kvůli „nežádoucím“ aktivitám.

Soros tradičně využívá peníze získané na základě spekulací z investic, aby „podporoval demokracii“ v zemích po celém světě. Současně mnoho politiků tvrdí, že Soros připravuje spiknutí proti autoritám některých zemí, i když v některých případech se spíše jedná o jednoduché pokusy o démonizaci.

Existuje však i mnoho skutečných důkazů o jeho zasahování. Američtí senátoři dříve zaslali oficiální dopis ministrovi zahraničí Rexi Tillersonovi, v němž uvedli, že mají informace o převodu prostředků Agentury pro mezinárodní rozvoj (Agency for International Development USAID), kterou kontroluje ministerstvo zahraničí pro několik nadací skandálního miliardáře.

Soros využil tyto prostředky k tomu, aby intervenoval ve volbách v několika zemích Evropy, Afriky, Latinské Ameriky prostřednictvím financování některých politických stran i pro jiné prostředky.

Konkrétně, snahy ovlivnit průběh voleb byly zaznamenány v Albánii a Makedonii prostřednictvím nadace Open Society.

Přidělení tak velkého množství peněz jen několik měsíců před prezidentskými volbami v Rusku vypadá podezřele. I když nadace nemá v samotném Rusku žádnou pobočku, stále stojí za to, aby média a další zástupci veřejné služby sledovali její činnost.

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu George Soros Foto: AP)

Není zde článek celý?