Podle Zemana má Rusko vstoupit do EU, nebo EU do Ruska

Pro Vladimira Putina (vpravo) není Miloš Zeman partnerem, nýbrž vazalem. Vnímá ho jako jednoho ze svých gubernátorů. Tomu odpovídá i Zemanova snaživost. | FOTO: ceskatelevize.cz

Prezident Miloš Zeman zvažuje členství Evropské unie v Ruské federaci.

V dnešním rozhovoru pro ruskou tiskovou agenturu TASS doslova uvedl: „V dlouhodobé budoucnosti bude Ruská federace členem EU a jestli se vám to nelíbí, tak uvažujte o tom, že EU bude členem RF. Výsledek bude totožný.“

Dokonce přiznal, že něco podobného už v minulosti navrhl ruským představitelům. Překlad jeho slov je uvedený na serveru tapolitika.

Zeman tedy přirovnává současnou Evropskou unii k Putinově Ruské federaci, v níž nevidí oproti EU žádný rozdíl a je ochotný nás k ní přičlenit. Není to náhodou už velezrada ve stadiu přípravy?

Nemá problém hovořit o našem připojení k federaci, kde v Čečensku umíraly desítky tisíc civilistů včetně dětí v koncentračních a vyhlazovacích lágrech.

K federaci, kde za nejasných okolností zemřel ve vazební věznici právník a auditor Magnitskij, aniž by tato pravděpodobná vražda byla řádně vyšetřena. O podivných otravách či vraždách odpůrců ani nemluvě.

K federaci, která porušila Budapešťské memorandum a už několik let okupuje Krym i město Sevastopol.

K federaci, která posílá své vojáky na dovolenou zabíjet civilisty na východní Ukrajině.

K federaci, která každou chvíli provokuje ve vzdušném prostoru i výsostných vodách našich spojenců.

K federaci, před kterou každoročně varují naše tajné služby, protože u nás provádí vyspělou špionáž i manipulaci.

K federaci, která bombardovala civilisty v Gruzii, zdánlivě v rámci války v Jižní Osetii.

Ano, takové je Putinovo Rusko.

Můžeme mít desítky či stovky dílčích výhrad k byrokracii či některým dalším negativním jevům v Evropské unii a můžeme mít rádi ruskou pohostinnost, klasickou hudbu i literaturu. Ale nesmíme si nechat líbit, aby náš prezident měl radši Vladimira Putina a jeho totalitní návyky než nás. Za velkou většinu výše uvedeného může právě Putin a jeho lidé. Český prezident (či snad ruský nevolník) Zeman definitivně ztratil smysl pro realitu, když 20. listopadu 2017 zradil v Ruské federaci svůj stát. To mu nesmí projít.

Není zde článek celý?