Podpisy proti Zemanovi. Lidé podporují Tomáše Hradílka, který drží hladovku

Bývalý ministr vnitra Tomáš Hradílek drží hladovku, aby zastavil opětovné zvolení Miloše Zemana prezidentem. Když hlavu státu s tímto faktem konfrontoval, Zeman mu řekl, že jeho kandidaturu podpořilo 113 tisíc lidí. Nyní je možné podpořit Výzvu k občanské kuráži, která se snaží dokázat, že více než 113 tisíc lidí Zemanovu opětovnou kandidaturu nechce.

Svůj podpis můžete připojit ZDE. Na webu najdete i další informace.

„Na sociálních sítích jsou statisíce komentářů nespokojených lidí se současnou situací. Dokážeme se sjednotit a společně vydat hlas, že naše země je v ohrožení a je třeba opět pohnout kormidlem tím správným směrem? Pan Hradílek zvolil formu burcování, která nás nečiní šťastné, protože jeho moudrost je třeba v těchto pohnutých časech a ne jeho smrt vyhladověním. Avšak jak jinak probudit spící? Tím spíše by nás toto burcování nemělo nechat netečnými,“ píší organizátoři.

Organizátoři, kteří za celou věcí stojí, již nechtějí tiše mlčet zpovzdálí. „My, níže podepsaní občané a občanky České republiky, žádáme pana Ing. Miloše Zemana, aby již nekandidoval v dalších prezidentských volbách. Shodujeme se na tom, že prezident České republiky by měl být především člověk moudrý, čestný, schopný sjednocovat, nepoplatný jednotlivcům či jen jednomu politickému uskupení, člověk hájící zájmy České republiky, a v neposlední řadě ten, o jehož životní síle není pochyb,“ stojí v petici.

Není zde článek celý?