Poklonskaja odmítla „šlechtický titul“

Poslankyně Státní dumy RF Natalja Poklonskaja přijala rozhodnutí, že vrátí hlavě Ruského carského domu ve vyhnanství vyznamenání, které jí bylo v minulosti uděleno, spolu se „šlechtickými tituly.“

Velkokněžna Maria Vladimirovna, hlava Ruského carského domu, jí předala řád v roce 2014. Byla jí rovněž udělena hodnost kavalírské dámy ženského Carského řádu sv. Anastázie.

„Přijala jsem rozhodnutí, že vrátím Marii Vladimirovně Muchranské-Hohenzollernové vyznamenání udělené mi v minulosti spolu s „udělenými“ mi „šlechtickými tituly,“ které nepotřebuji,“ napsala Poklonskaja na svém účtu na Facebooku.

Poklonskaja zdůraznila, že příčinou tohoto rozhodnutí je postoj Marie Vladimirovny a jejího oficiálního mluvčího Alexandra Zakatova, kteří se vyslovili proti zákazu filmu Matylda, i když ho vcelku zhodnotili negativně.

„Nastala situace s filmem Matylda, vztah ke kterému je lakmusovým papírkem poctivosti a správného vztahu k Svaté carské rodině, a také k víře, k ochraně pilířů naší vlasti vcelku,“ poznamenala Poklonskaja.

Film Matylda pojednává o osudu baleríny Matyldy Kšesinské, do které byl zamilován budoucí car Mikuláš II. Snímek vyvolal velký ohlas, zejména kvůli nejednoznačnému obrazu carské rodiny. Poslankyně Natalja Poklonskaja nejednou vystoupila s návrhem na jeho zákaz.


Není zde článek celý?