Pokuta za Modlitbu pro Martu? Zaplatím ji, vzkázal Horáček

Zvukař Jaroslav Hensl, který na mítinku Miloše Zemana pustil píseň Marty Kubišové, možná zaplatí pokutu 15 tisíc korun. Modlitbou pro Martu podle policie porušil shromažďovací právo a za to musí pykat. Takové jednání se nelíbí prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi, který nabídl, že případnou pokutu zaplatí.

Skladba, která je neodmyslitelně spjata s bojem za demokracii v naší zemi, vadila policii v Lipníku nad Bečvou, kde byl Zeman v rámci „nekampaně“, natolik, že Jaroslava Hensla v poutech odvedla na místní stanici. Nyní chce ještě zvukaře, který na akci spolupracoval s několika aktivisty, protestujícími proti politice současné hlavy státu, pokutovat.

Kandidát na Hrad Horáček však chce zasáhnout. „Toho, kdo by na mém vystoupení zahrál Modlitbu pro Martu, bych nenechal vyvést. Naopak, šel bych mu podat ruku,“ napsal populární textař na svém facebookovém profilu.

„Teď mu chci podat tu pomocnou. Panu Henslovi nabízím, že pokutu 15 000 Kč zaplatím. Jsou písně, které si zaslouží být slyšet,“ dodal jeden z favoritů v boji o Hrad.

Na sociální síti hned začali přibývat pozitivní i negativní reakce. Někteří Horáčkovi nadávají, že si zbytečným gestem dělá kampaň, jiní mu děkují, že se nechová jako egoista a dokáže pomoci jiným při jejich boji za demokracii u nás.

Není zde článek celý?