Porošenkovu ženu podezřívají z krádeže peněz určených pro postižené děti

První dáma Ukrajiny Marina Porošenková může být zapletena do praní peněz přes mezinárodní humanitární nadace vytvořené pro pomoc dětem s omezenými možnostmi. Informuje o tom Luxembourg Herald s odvoláním na zdroj na ukrajinském ministerstvu spravedlnosti.

„Daná činnost je podporována Marinou Porošenkovou, ženou prezidenta, která osobně kontroluje postup prostředků na účty těchto nadací a aktivně se účastní jejich posouvání,“ píše se ve článku.

Podle informací redakce odesílaly USA a evropské země peníze pro potřeby ukrajinských dětí s omezenými možnostmi přes nastrčené mezinárodní nadace humanitární pomoci. Prostředky z účtu dobročinných organizací se převáděly různým firmám včetně zahraničních a samotné nadace se zavíraly, píše se ve sdělení.

Lucemburská redakce odděleně zmiňuje organizaci International Renaissance Foundation George Sorose, přes kterou podle uvedeného schématu prošly desítky a stovky milionů dolarů.

Zdroj z ukrajinského ministerstva spravedlnosti také poskytl lucemburským novinářům informace o činnosti dobročinné organizace Silná Ukrajina, jejíž činnosti se účastnila Marina Porošenková. Podle člověka, s kterým mluvila redakce, se organizátoři fondu poté, co si přisvojili peníze, rozhodli podnik zlikvidovat.


Není zde článek celý?