Před ztracením argentinské ponorky ji opustili dva námořníci

Dva členové posádky argentinské ponorky San Juan se vysadili na břeh krátce před jejím ztracením, informuje list Clarin s odkazem na mluvčího argentinského vojenského námořnictva Enrique Balbiho.

Řekl, že jeden z námořníků měl volno kvůli hospitalizaci matky. Druhému členovi posádky bylo dovoleno opustit ponorku v posledních chvílích před ponořením: několik dní žádal o dovolenou, aby mohl vybavit papíry na dům, který si nedávno koupil. Námořníkova matka to sdělila v interview pro noviny.

Předtím byla zveřejněna zpráva, že na ztracené argentinské ponorce San Juan bylo místo 37 členů posádky 44, přičemž zbytečných 7 nebyli námořníci. Pouze dva byli plavci ze speciální jednotky argentinského vojenského námořnictva Buzos Tacticos a jeden byl příslušníkem námořní rozvědky.

Ponorka se nehlásila velení poprvé 15. listopadu. Stalo se to během plavby z vojenské námořní základny Ushuaia do Mar del Plata. Při posledním kontaktu informovala posádka o havárii. Správa argentinského vojenského námořnictva sdělila, že došlo k jednomu výbuchu, který může souviset se ztracením ponorky San Juan.


Není zde článek celý?