Předseda EU: Bez miliónů afrických migrantů bude Evropa ztracena

Brusel otevírá právní cesty pro migranty, „kteří chtějí přijít“, tvrdí šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker a prohlašuje, že Evropa cítí „jasnou potřebu“ pro masovou migraci z Afriky.           

V rozhovoru před EU-africkým summitem, který se koná tento týden, kde se představitelé zemí EU a afrických zemí setkají s cílem projednat migraci, Juncker řekl deníku Deusche Well, že „pokud nebudeme nabízet právní cesty k imigraci a přistěhovalectví do Evropy, budeme ztraceni.

„Pokud ti, kteří přicházejí – a jsou obecně řečeno chudí a mají potřeby – už nemohou vstoupit do domu Evropy předními dveřmi, budou dále přicházet zadními okny.“

Prohlašujíc, že kontinent „bude v příštích desetiletích nutně potřebovat přistěhovalectví,“ Juncker řekl, že státy EU „musí poskytnout Afričanům, kteří chtějí přijít a jsou schopni přijít a jejichž situace jim umožní přijít právní cesty do Evropy.“

Na otázku německého veřejnoprávního kanálu, proč existuje „tolik odporu“ v Evropě co se týče otevřených hranic pro třetí svět a proč EU dosud nebyla „úspěšná“ v masové imigraci do zemí kontinentu, Juncker uvedl, že „Brusel řekl členským státům o jejich odpovědnosti“.

„Uvidíme, co s tím členské státy udělají,“ uvedl a dodal, že masové přistěhovalectví je „velkou výzvou naší doby“ a naznačil, že země v Evropě nakonec dojdou ke stejnému názoru, jako má Evropská komise.

Bývalý premiér Lucemburska odmítl návrh DW, že „strach překonává důvody“, pokud jde o masovou migraci a poukázal na vývoj, jako bylo nedávné přijetí změn blokovaného azylového systému, který neustále nutí migranty ze třetích zemí neochotným národům.

„Nyní je to na členských státech, aby postupovali po cestě moudrosti,“ řekl Juncker v rozhovoru, kde tajně naznačil, že se plánuje, aby Evropa a Afrika byly více propojené.

„Afrika není kontinent, který se zítra stane součástí naší historie. Afrika byla vždy součástí naší historie,“ řekl Juncker tazateli Maxovi Hofmannovi. „Někteří Evropané to tak prostě nevidí.“

Předseda Evropské komise také poznamenal, že „populisté“ jsou „nebezpeční“, ale argumentoval, že „mnohem nebezpečnější“ je, když většinové strany přijmou „škodlivé návrhy“ na snížení migrace do Evropy a jinou konzervativní politiku.

„Pokud tradiční strany následují populisty, stávají se populistické, což je fenomén, který už v některých zemích EU vidíme,“ uvedl.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu  Jean-Claude Juncker Foto: Reuters)

Není zde článek celý?