Pro kandidaturu na hrad se Topolánek rozhodl, když viděl tiskovku Zemana a Babiše

Ostudná tisková konference, kde řádně unavený Miloš Zeman pověřil Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády, může mít mnohem větší dopad, než si tito dva politici mysleli. Právě pohled na prezidenta a pravděpodobného budoucího premiéra v kombinaci s tím, co řekl Miloš Zeman, způsobily, že se pro kandidaturu rozhodl Mirek Topolánek. Na oné tiskovce Zeman řekl, že nebude po Babišovi požadovat 101 podpis, jak tomu bylo v minulých letech. Zároveň Zeman řekl, že Babiš od něj dostane všechny pokusy o sestavení vlády.

Topolánek důvod, který ho vedl k rozhodnutí kandidovat, uvedl v rozhovoru pro Reflex. Bývalý premiér teď musí do úterý sehnat 20 podpisů poslanců, nebo 10 podpisů senátorů, aby mohl do volby vstoupit. Topolánek rozhodně není bez šance. Doba, kdy vedl ODS, patří z pohledu úspěchu ve volbách k těm nejzářivějším pro Občanské demokraty. Jeho vystoupení v poslední době měla pozitivní ohlas. Hovořil jasně, srozumitelně a jeho slova vzbuzovala důvěru.

Topolánek svým vyjadřováním, rozhledem, orientací na západ a také vzhledem představuje naprostý opak toho, co nabízí značně znavený proruský Miloš Zeman. Může se klidně stát, že Topolánek bude prezidentem. Je čitelný pro obyvatele měst i venkova. To například Jiří Drahoš úplně nebude, Michal Horáček je zase zafixován jako textař a podnikatel. Velkou předností Topolánka je to, že by nešel na ruku Babišovi. Byl by silným prezidentem. A proto na něj rozjedou média Andreje Babiše tvrdou účelovku. Budou tahat, co kdy Topolánek řekl, s kým se kdy kde sešel, že se rozvedl, že jeho bývalý kamarád Dalík jde v podivném procesu sedět, atd. atd. Mají zadání. Pomoct Zemanovi, který za to pomůže Babišovi. Topolánek je pro ně nepříjemnou komplikací, což je dobře pro Českou republiku.

Není zde článek celý?