Puškov vyslovil domněnku, kdo ve skutečnosti zmařil jednání Putina a Trumpa

Ruský senátor Alexej Puškov se domnívá, že k plnohodnotnému dvoustrannému setkání mezi prezidenty Ruska a USA na summitu APEC nedošlo kvůli americké administrativě.

Mluvčí ruského prezident Dmitrij Peskov dříve uváděl, že se americká strana snažila dohodnout zvláštní dvoustrannou schůzku amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina během summitu APEC ve Vietnamu, ale navrhla místo a část, jež vyhovovaly pouze jí.

„V diplomacii tvrdé podmínky pro organizaci schůzky znamenají, že jsou připraveni ji zmařit. Americká administrativa zmařila vyjednávání, neboť nechtěla, aby k nim došlo,“ napsal Puškov na svůj Twitter.

​Zdroj RIA Novosti v sobotu uváděl, že za problémem, kvůli kterému nedošlo k dvoustranným jednáním, stojí neschopnost stran rozhodnout o „území“, kde má dojít ke schůzce. Nehledě na to, že se dvoustranné schůzky v rámci velkých mezinárodních akcí konají v budově hostitelské země, samotné místnosti mají „územní příslušnost“ podle toho, k jaké delegaci patří. Podle protokolu pořadí schůzek se důsledně střídá: pokud se jednou schůzka konala v místnosti, která patřila jedné ze zemí, tak příště „na návštěvu“ jde právě tato delegace.


Není zde článek celý?