Putin nabídl argentinskému prezidentovi pomoc v pátrání po zmizelé ponorce

Vladimir Putin během telefonického rozhovoru nabídl argentinskému prezidentovi Mauriciu Macrimu pomoc při pátrání po zmizelé ponorce San-Juan, uvádí tisková služba Kremlu.

„Během telefonického rozhovoru prezident Ruské federace Vladimir Putin vyjádřil prezidentovi Argentinské republiky slova podpory v souvislosti se situací se zmizelou ponorkou San-Juan v Atlantickém oceánu,“ uvádí se ve zprávě.

Ruská strana nabídla Argentině pomoc v pátracích akcích. Prezidenti dvou zemí se také dohodli, že naváží kontakty mezi dvěma ministerstvy s cílem záchrany posádky.

Před tím vojensko-námořní síly informovaly o nástupu „kritické fáze“ v pátrání po zmizelé submarině. Zástupce loďstva Enrique Balbi v besedě s agenturou Telam zdůraznil, že v ponorce dochází kyslík, ale dosud se nepodařilo najít žádné stopy.

Submarina San-Juan přestala komunikovat 15. listopadu. Plula z přístavu Ushuaia do města Mar del Plata. Na palubě se nacházelo 44 členů posádky, submarina měla zásobu kyslíku na šest dnů v autonomním režimu.

Zmizelá ponorka byla postavena v Německu a v roce 1985 začala sloužit v argentinském vojenském námořnictvu. Je dlouhá 66 metrů a dosahuje rychlosti až 25 uzlů.


Není zde článek celý?