Putin promluvil o jednáních s Rúháním a Alijevem

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že na trojstranných jednáních s prezidenty Íránu a Ázerbájdžánu Hasanem Rúháním a Ilhamem Alijevem se mluvilo o problematice boje proti terorismu a o ekonomických otázkách.

„Projednali jsme důležité otázky v oblasti stability, boje proti kriminalitě a terorismu. V popředí ale samozřejmě byly problémy ekonomického charakteru,“ řekl Putin.

Ruský prezident zdůraznil, že Rusko, Írán a Ázerbájdžán jsou významnými producenty ropy a plynu. „To ale neznamená, že musíme konkurovat. To znamená, že máme koordinovat své úsilí,“ zdůraznil Putin. Podle něj Rusko, Írán a Ázerbájdžán plánují spolupracovat v oblasti multimodální přepravy nákladů a ochrany mořských biologických zdrojů v Kaspickém moři.

Putin rovněž prohlásil, že se třem zemím podařilo dosáhnout koordinace v otázce Sýrie.

„Podrobně jsme mluvili o bezpečnostní situaci v regionu, o otázkách spojených s íránskou jadernou problematikou a samozřejmě jsme podrobně mluvili i o situaci v Sýrii. Chtěl bych zdůraznit, že naše spolupráce s Íránem je velmi produktivní. Daří se nám koordinovat pozice v otázce Sýrie. Díky našim úsilím a rovněž úsilím Turecka, jak víte, se velmi pozitivně vyvíjí situace na samotném území v otázce boje proti terorismu,“ řekl Putin.


Není zde článek celý?