Režisér Magnusek by zřejmě také rád medaili. Zemana chválí, kudy chodí

Jak se zdá, další režisér pochopil, že pokud chce ve svém životě dokázat něčeho podstatného a přes jeho uměleckou tvorbu to zřejmě nepůjde, musí vsadit na kartu s názvem Zeman. Tomáš Magnusek se tak otevřeně staví na stranu barikády, která stojí za současnou hlavou státu, zřejmě cítí šanci.

Režisér filmové série Bastardi, nebo čtvrtého Kameňáku v rozhovoru pro Parlamentní listy sice připustil, že Miloš Zeman není zdravý člověk, ale je jasné, že to není tak důležité jako urážlivá kampaň médií, která zcela jasně nejsou objektivní. „Vyjma možná vašeho serveru,“ nezapomene však v textu připomenout Magnusek.

Samozřejmě filmový a televizní tvůrce souhlasí i se Zemanovým příklonem k Rusku a schvaluje prezidentovu cestu do Putinovy země. „Proč by měl jezdit na Západ, který na tom prostě není – a to si přiznejme – tak ekonomicky dobře jako třeba Čína či Rusko?“ ptá se režisér.

Zkrátka a jednoduše, Tomáš Magnusek pochopil, jak na hlavu státu, a za předpokladu, že Zeman svou funkci obhájí, co udělat proto, aby měl 28. října důvod se slavnostně obléknout.

Filip Renč, Robert Sedláček i Zdeněk Troška pochopili, co je pro umělce v současné době důležité, pokud chce dosáhnout na státní vyznamenání. Vůbec už nezáleží na kvalitě snímků, které natočil, podstatné je, jak se dokázal vetřít do přízně současné hlavě státu.

Renč točil Zemanovi volební klip, Sedláček vytvořil dokument o prezidentovi a Troška srdnatě vede kampaň za znovuzvolení hradního pána. Magnusek je nyní na velmi dobré cestě. Nejen to, co na Zemanovu adresu říká, ale i to kde, je důležitým signálem, že už na metál dozrál. A pokud se za něj přimluví i jeho někdejší chlebodárce Jaromír Soukup, dnes hlavní prezidentův zpovědník, může být hotovo.

Není zde článek celý?