Rogozin se vysmál CIA za virus „přestrojený za Kasperského“

Vicepremiér RF Dmitrij Rogozin okomentoval zprávu o škodlivém počítačovém kódu CIA USA, který se přestrojuje za výrobky Kaspersky Lab. Prohlásil, že „ruští hackeři“, o nichž se tolik mluví ve Spojených státech, jsou přesně takoví Rusové, jako je sám Rogozin baletkou Velkého divadla.

Portál WikiLeaks ve čtvrtek oznámil, že CIA využilo nástroje pro maskování svých programů takovým způsobem, že zdroji virů se zdají být jiné společnosti, mj. Kaspersky Lab.

WikiLeaks tvrdí, že nástroj Hive, jehož CIA využívá, umožňuje vztahovat působení škodlivých programů k doménám, které nevypadají podezřele. Přitom certifikáty autentizace imitují ty, jichž používají reálné společnosti. Portál oznámil tři případy, kdy Hive imitoval certifikáty Kaspersky Lab.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA předepsalo dříve všem státním úřadům a s nimi spojeným společnostem, aby v tříměsíční lhůtě zahájily realizaci opatření pro zastavení využití programů Kaspersky Lab, protože ty mohou být podle názoru rezortu využívány k poškození národní bezpečnosti USA. V Kasperského laboratoři ujistili, že společnost nepomáhá žádné vládě v kybernetické špionáži, anebo v agresivní činnosti na internetu.


Není zde článek celý?