Rozlosování MS 2018: co byste měli vědět

Do finálové části turnaje se probojovalo 32 reprezentací, které budou 1. prosince v moskevském Kremlu rozděleny do čtyř skupin. Kvůli tomu byly všechny týmy rozděleny do čtyř košů podle žebříčku FIFA.

Je třeba poznamenat, že na předchozích turnajích se toto pravidlo týkalo pouze prvního koše, ostatní týmy byly rozděleny podle zeměpisných měřítek.

Zajímavé je, že podle řebříčku FIFA je právě hostitel turnaje „nejslabším“ mužstvem mistrovství, což samozřejmě vyplývá i z počtu oficiálních zápasů za poslední dva roky, protože Rusko nemuselo hrát kvalifikaci. Přesto se ruská reprezentace jako domácí mužstvo turnaje dostalo do prvního losovacího koše.

Jaké je tedy složení košů pro rozlosování finálové časti MS 2018?

1. koš: Rusko, Německo, Brazílie, Portugalsko, Argentina, Belgie, Polsko, Francie

2. koš: Španělsko, Peru, Švýcarsko, Anglie, Kolumbie, Mexiko, Uruguay, Chorvatsko

3. koš: Dánsko, Island, Kostarika, Švédsko, Tunisko, Egypt, Senegal, Írán

4. koš: Srbsko, Nigérie, Austrálie, Japonsko, Maroko, Panama, Jižní Korea, Saúdská Arábie

Redakce Sputniku, si dovolila sestavit nejtěžší možnou skupinu. Podle nás by tak mohla vypadat skupina složená z Německa, Mexika, Švédska a Srbska. Nesouhlasíte s námi? Sdělte nám vaše návrhy do komentářů.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se v Rusku koná od 14. června do 15 července 2018. Zahájení turnaje a první utkání se odehraje v Lužnikách v Moskvě.


Není zde článek celý?