Ruské ministerstvo zahraničí vysvětlilo vyhoštění polského historika Henryka Glebockého

Ruské ministerstvo zahraničních věcí potvrdilo, že ze země vyhostilo pracovníka Národní paměti Polska (IPN) Henryka Glebockého. Ministerstvo to vysvětlilo tím, že se jedná o odpověď na vyhoštění ruského vědce.

O vyhoštění Glebockého, který prováděl výzkum v oblasti rusko-polských vztahů v 19. a 20. století, informoval dříve na své stránce v IPN. Jak informoval RIA Novosti obeznámený zdroj, vědce deportovali v odpovědi na jednání Varšavy vůči profesorovi Novosibirské státní technické univerzity Dmitriji Karnauchovi.

„Chtěli bychom připomenout, že 11. listopadu tohoto roku polská vláda na základě absurdních obvinění deportovala z Polska ruského historika, který tam prováděl pedagogickou činnost. Opatření proti Glebockému jsou odpovědí na nepřátelský akt,“ stojí v komentáři tiskové mluvčí ruského ministerstva Marii Zacharovové, který byl publikován na stránkách ministerstva.

Dodala, že Glebocký opustil ruské území 25. listopadu.

Ze své strany polské ministerstvo zahraničních věcí protestovalo proti deportaci občana své země a předalo Moskvě nótu přes svého velvyslance.


Není zde článek celý?